Dětská porta, 19.2.2005

Pilně jsme od prosince cvičili, tak to půjdem využít. Nazkoušeli jsme na obou schůzkách dvě písničky a to Nádraží a Nehrálo se o ceny, tak snad to dáme nyní dohromady. A na co že jsme to ty pilně trénovali naše hlasivky?

Na Dětskou Portu, kterou každý rok pořádá oddíl TK Stopa Skalice v kulturním domě v Krhově. Ta letošní se konala v sobotu 19.2. Tak jsme dopoledne nasedli na vlak a vydali se směrem Skalice a potom pěškobusem do Krhova. Došli jsme dříve, takže se v sále ještě dokončovali poslední úpravy. Kolem jedné hodiny vše vypuklo, to dojela i Malví s Mery. Byly se školit na průvodkyně .

Na podiu se střídala kapela za kapelou. Největší obsazení měla tradičně Stopa Skalice. Myslím, že jejich provedení První signální od Chinasek dlouho nezapomeneme . Další hrál například oddíl Vatra, Kopretiny z Boskovic. Jako poslední jsme šli na řadu my, slavná skupiny Sněhuláci z Afriky. Sice nám chvíli trvalo, než jsme se u těch dvou mikrofonů poskládali (a to tu byli jen čtyři děti... Paťa, Bony, Léňa a Milan v doprovodu na kytaru s Malví), ale povedlo se, hrálo se a zpívalo se. Po nás byla kulturní vložka ve formě skupiny Fišmol. Během této pauzy se radila porota.

V mladší kategorii, kde jsme byli my, vyhráli holky z boskovic pod názvem Kopretiny. A hádejte, kdo byl druhý?...Sněhuláci z Afriky. Takže naše snaha ze schůzek se vyplatila. Dostali jsme krásnou placku do naší sbírky na klubovně. Můžeme slavit .

Večer ještě celou Portu zakončil countrybál se skupinou Trní, ale to už se dětí netýkalo, jelikož je hosik odvezl do svých domovů.